◷ 13 січня 2023 15:33
Терміново потрібні кошти, аби зібрати дитину у школу чи купити їй омріяний подарунок до Дня народження, а до зарплати ще далеченько? Не біда! Компанія Сlick Credit пропонує вигідні умови кредиту онлайн на будь-яку карту — без довідки про доходи, застави і поручителів.
А наші експерти дають 7 порад з фінансового виховання дітей, щоб допомогти їм стати успішними:
1. Закріпіть за дитиною якийсь обов’язок, пов’язаний з витрачанням коштів.
Це може бути регулярна покупка хліба, молока чи оплата маршрутного таксі. Такі доручення сформують уявлення про те, що гроші — річ цілком реальна, а головне — скінченна, тому потребує розважливого ставлення до себе.
2. Давайте дитині кишенькові гроші.
Це має бути комфортна і для вас, і для неї сума. Дитина навчиться розпоряджатися своїм бюджетом: якщо вона витратила усі гроші раніше обумовленого терміну, нехай дочекається наступних кишенькових.
3. Діліться з дитиною інформацією стосовно фінансового становища сім’ї.
Подавайте це у зрозумілій для сина чи доньки формі. Це дозволить сформувати відчуття родинної згуртованості та удосконалити аналітичні навики.
4. Заведіть дитячу скарбничку.
У цій справі важливо обрати досяжну ціль: навряд, чи дитина назбирає на хороший гірський велосипед, а ось зібрати гроші, аби пригостити друзів у піцерії на День народження — цілком реально.
Вважайте це першим досвідом з накопичення коштів.
У якості мотивації можете додавати свої гроші до тих, які відклала дитина: наприклад, ви до кожних 50 гривень “доплюсовуєте” ще 10-15 грн.
5. Розкажіть дитині про свої фінансові успіхи та невдачі.
Адаптуйте розповіді до її віку.
Поділіться тим, скільки заробили у дитинстві, колядуючи на Різдво, на що витратили першу зарплату та скільки коштує автомобіль вашої мрії.
6. Не виховуйте у сина чи доньки “комплексу бідності”.
Це дуже легко зробити, постійно повторюючи при ній фрази на кшталт “Нам це не по кишені”, “Гроші — це зло”, “Не жили багато — не варто й починати”, “Усі багатії — це злодії” і т.п.
Дитяча пам’ять дуже чіпка: малеча виросте з усвідомленням того, що бідність — то хрест, який вона мусить нести крізь усе життя.
7. Hавчайте дитину основ фінансової грамотності.
Це — чи не найважливіше, що ви можете зробити, щоб допомогти їй стати успішною. Подаруйте малечі кілька гарних книг про фінанси (наприклад, “Пес на ім’я Мані або абетка грошей Б.Шефер), грайте з нею у “Монополію”, допоможіть скласти бюджет кишенькових грошей.
Та найголовніше — будьте для сина чи доньки взірцем у ставленні до грошей: нехай воно буде розважливим та спокійним.