Короткострокові чи довгострокові депозити — що обрати?

◷ 7 липня 2025 00:07

Короткострокові чи довгострокові депозити — що обрати?

Зміст:

  1. Що таке короткостроковий депозит та в чому його особливості?
  2. Переваги та тонкощі довгострокових депозитів
  3. Що вибрати в результаті?

Кожен із нас намагається не лише зберегти свої заощадження, а ще й примножити їх. Зберігати гроші дома чи на картках не завжди безпечно та практично, адже ви не отримуєте додаткового доходу, а кошти не захищені від знецінення. Одним із найпопулярніших та дієвих методів вигідно заощадити залишається депозит в банку.

Це вклад, який зберігається у фінансовій установі певний період часу, а на покладену суму нараховуються відсотки. Такий варіант є практичним та дозволяє грошам працювати незалежно від вас.

Однак перед тим, як віднести кошти до банку, важливо визначити, який варіант підходить саме вам — короткостроковий чи довгостроковий депозит. Кожен із них має свої умови та переваги.

Що таке короткостроковий депозит та в чому його особливості?

Вклади будуть вважатися короткостроковими, якщо вони розміщуються в банку на термін, що становить менше ніж один рік. Найчастіше установи пропонують покласти гроші на 1, 3 чи 6 місяців. У чому перевага такого рішення? Ви швидше отримаєте доступ до грошей та не будете втрачати прибуток. Крім того, такий варіант підійде для тих клієнтів, які:

  • не мають постійного та стабільного доходу, тому не готові вкладати кошти на довгий період;
  • запланували дорогу покупку чи мандрівку найближчим часом;
  • прагнуть мати гнучкість для переоформлення депозиту в разі зміни відсоткових ставок.

Проте є й інша сторона питання. Зазвичай такі вклади мають нижчу річну ставку в порівнянні з довшими за термінами, що обмежує ваш потенційний прибуток.

Переваги та тонкощі довгострокових депозитів

На відміну від попереднього вкладу ці депозити розміщуються на термін понад дванадцять місяців. Їхня основна перевага — вища відсоткова ставка, що дозволяє заробити більше, особливо в стабільному економічному середовищі, та мати досить непоганий пасивний дохід.

Такий варіант підходить для тих, хто:

  • має вільні кошти, які не планує використовувати протягом року або довше;
  • хоче отримувати максимальний прибуток із мінімальними ризиками;
  • планує накопичення на великі цілі (наприклад, на навчання, купівлю житла чи автомобіля).

Однак довгостроковий вклад — це менша гнучкість. Якщо вам знадобляться гроші раніше, розірвання договору може призвести до втрати відсотків. Залежно від банку та умов потрібно уточнювати, чи буде у вас можливість поповнювати суму вкладу. Ще один нюанс — це виплата відсотків. Їх можуть перераховувати на картку або ж додавати до основного тіла депозиту.

Різноманітні програми та гарні умови пропонує Банк Львів. Тому, якщо ви плануєте відкрити депозит, можете ознайомитись з його пропозиціями.

Що вибрати в результаті?

Вибір між короткостроковим і довгостроковим депозитом залежить від ваших фінансових пріоритетів. Якщо вам важливі гнучкість і швидкий доступ до грошей, краще обрати короткий термін. Коли ви прагнете максимальної дохідності та впевнені, що кошти не знадобляться раніше, довгостроковий вклад буде значно вигіднішим.

Джерело: сайт www.banklviv.com